Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hraje se podle Pravidel nohejbalu 2016, ale na tři dopady. Systém utkání je podle zápisu, čtyři zápasy dvojic a dva zápasy libovolných trojic. V případě setů 1:1 v zápase se bod do utkání nezapočítává nikomu. Za vítězství v utkání jsou 3 body do tabulky, za remízu 1bod za porážku 0 a za kontumační porážku -1 bod. V PŘÍPADĚ REMÍZY V UTKÁNÍ PŘICHÁZÍ NA ŘADU TAK ZVANÝ "ZLATÝ SET". POSLEDNÍ TROJICE POKRAČUJE TŘETÍM SETEM OD STAVU 0:0 A JEHO VÍTĚZ ZÍSKÁVÁ DRUHÝ BOD. PORAŽENÉMU ZŮSTÁVÁ TEN JEDEN BOD ZA "REMÍZU". Složení trojice pro rozhodující zlatý set může být libovolné, ovšem znovu ji může tvořit pro střídání pouze 5 hráčů ze soupisky utkání.

Tato pravidla o zlatém setu platí rovněž pro play-off a play-out.  Pokud bude stav po obou utkáních nerozhodný, místo počítání skóre se bude hrát rovněž zlatý set. (např. 3:1, 1:3 nebo 4:0, 1:5) Pokud skončí zlatým setem obě utkání (např. 2:3 ZS, 2:1 ZS) počítají se už míče obou vzájemných utkání.

Zápasy městského přeboru mohou hrát hráči, kteří hrají současně v krajském přeboru Jihomoravského kraje. Toto se netýká 1. třídy. Dále platí pravidlo, že hráči od 20 let do 45 let mohou odehrát v ligové soutěži pouze jediné utkání aby se potom mohli vrátit do soutěží Městského přeboru. Pokud odehrají více, nemohou už v soutěžích městského přeboru v tomto roce hrát. Pokud po nějakém čase odehraje druhé utkání v ligové soutěži a třebaže v ní už zůstane, všechna utkání, ve kterých hrál mezi oběma starty v ligové soutěži se týmu kontumují.

Domácí hřiště musí být v dosahu MHD. Pokud tomu tak není, je družstvo povinno, (pokud se nedomluví jinak) odehrát domácí zápas na hřišti soupeře. Sejdou li se dvě družstva bez domácího hřiště, záleží na jejich domluvě.

Utkání mohou odehrát i tři hráči, ovšem zápasy nekompletní dvojice se zkrečují ve prospěch soupeře. Dva hráči už utkání hrát nemohou.

 Platí postupy a sestupy z předchozího ročníku. Případná doplnění po odstoupivším družstvu se řídí pořadím uplynulé sezóny.

Městský přebor se hraje letos s 10 účastníky. Systém podle počtu přihlášených. Čtvrtfinále hrají první 4 týmy, na hřišti lepšího týmu ve skupinách. 

První třída se nehraje.

Fluktuovat se smí pouze z nižší soutěže do vyšší (tedy ne ve stejné soutěži a to pouze v družstvech stejného týmu) a to bez omezení počtu startů. Pozor, fluktuanti ale nesmí tvořit většinu minimálního počtu hráčů. (To znamená, že minimální počet je 4 a fluktuanti mohou být maximálně dva.) Ještě prosím, označujte v zápisu utkání fluktuanty z nižší soutěže písmenem F.

Doplňování soupisek může probíhat po celý průběh základních části včetně dohrávek. V play-off a play-out už se na soupisku nesmí dopisovat noví hráči. Po celou soutěžní sezónu se nepřestupuje. Předsezónní změny na soupiskách nejsou přestupy.

 Nedostatek hráčů není důvodem k odložení utkání!  Důvodem je pouze vyšší moc.

Soupisky uvedené na těchto stránkách mají stejnou průkazní hodnotu jako soupisky papírové!